Громадське обговорення

Спільна робота – запорука успіху

Пріоритетним напрямом діяльності сучасної школи є створення системи громадсько-державного управління освітою та розвиток демократичного середовища, привернення уваги громадськості, органів влади до проблем виховання; підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

Розробка й реалізація моделі співпраці педагогів, батьків, учнів та громадськості є першим практичним кроком при переході на громадсько-державне управління.

Саме для обговорення та реалізації цих завдань 14 лютого 2018 року на базі Монастирецького НВК «ЗОШ I-III ступенів – ДНЗ відбувся семінар – практикум постійно – діючого семінару заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Хустського району з теми «Спільна робота – запорука успіху».

Організаційно-методичний супровід семінару-практикуму здійснювала головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Хустської районної державної адміністрації Антал Л.Д.

Роботу семінару було побудовано на декілька блоків.

Директор Глеба Л.В. презентувала роботу закладу. Заступники району мали можливість ознайомитися з досвідом роботи навчально-виховного комплексу з питань реалізації пріоритетних задач, підходів, рішень щодо забезпечення успішного впровадження виховної системи.

У практичному блоці учасники семінару ознайомилися з роботою класних керівників з питань родинного виховання. Класний керівник 10-А класу Довгій Л.І. провела виховну годину «Шануй батька свого, і матір свою…». Класний керівник 10-Б класу Кміть Д.М. запросила гостей на годину спілкування з елементами тренінгу «Дерево з коріння починається, а людина – з сімї». Присутні були приємно вражені від побаченого і почутого.

Цікаво та змістовно пройшов і майстер-клас за круглим столом з елементами тренінгу «Будуємо майбутнє разом з батьками», який провела заступник директора з виховної роботи Яким Л.Ю. За круглим столом зібралися класні керівники з початкової, середньої, старшої ланок та батьки. Своєрідним оберегом роботи обрано соняшник, який учасники тренінгу «вирощували», показуючи, що працюючи злагоджено, усі разом, і управлінці, і класні керівники, і батьківська громадськість можна досягти мети щодо формування ініціативної, здатної жити в умовах свободи, приймати відповідальні рішення, робити самостійний життєвий вибір особистості.

Родзинкою семінару був показаний захід «… така любов буває раз в ніколи…» (Ліна Костенко). Обдаровані, артистичні учні Монастирця подарували гостям відчуття щастя та романтики. Виразне читання поезій, чарівні танці та мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла.

По закінченню заходу виховними району поділилися своїми думками, враженнями, обмінювалися досвідом і висловили слова вдячності всім, хто долучився до проведення семінару-практикуму. Учасники заходу відмітили професіоналізм, високий рівень підготовки семінару, а також його практичну спрямованість.

У режимі відкритого діалогу Любов Антал провела підсумково-узагальнюючий блок семінару, під час якого особливу увагу приділила практичним порадам щодо організації у сучасному закладі освіти тісної співпраці з батьками, органами місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, учнівського самоврядування, радами шкіл, профспілковими комітетами. Лише за умови продуктивної співпраці можна здійснити рішучий поворот до особистості дитини, створити сприятливі умови для її самовизначення та розвитку.

Яким Любов Юріївна, заступник директора з виховної роботи Монастирецького НВК «ЗОШ I-III ступенів – ДНЗ»

Міністерство освіти і науки винесло на громадські обговорення Концепцію розвитку громадянської освіти в Україні.

Про це повідомили на сайті МОН.

“Концепція розвитку громадянської освіти в Україні базується на необхідності створення сприятливих умов для формування та розвитку громадянських компетентностей людини у всіх сферах та на всіх рівнях освіти.

Це дозволить громадянам краще розуміти свою роль в умовах демократії, відповідально ставитися до свої прав та обов’язків, покращити свою здатність брати активну участь у суспільно-політичних процесах, а також усвідомлено діяти на захист та утвердження демократії“, – зазначено у вступі Концепції.

Розроблено проект інструкції зі шкільного діловодства

Міністерством освіти розроблено нову інструкцію з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах. Проект документа винесений для громадського обговорення.

Після затвердження розроблений документ встановить обов'язкові загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами в школах усіх типів і форм власності. Інструкцією також визначено перелік типових документів, що мають обов’язково створюватись під час діяльності школи, а також особливі вимоги складання деяких видів документів, вимоги до їх реєстрації, особливості формування справ та зберігання документів тощо.