Управління освіти, релігій та у справах національностей
Виконавчого комітету Хустської міської ради

Новини

Управлінські студії

Дата створення: 17:05 27.05.2022

Інша реальність, у якій захід - без масок і без повітряних тривог, а ми, освітяни, обговорюємо освітянські питання. Неможливе нам вдалося зробити можливим сьогодні. Донецький інститут післядипломної освіти - заклад, який працює в умовах воєнного стану з 2014-го року, тому має неабиякий досвід роботи в надскладних умовах. Сьогодні ДІППО працює на Закарпатті. Завдяки ініціативі Закарпатського департаменту освіти, науки, молоді та спорту зараз тривають очні управлінські студії. Мета проєкту - зустріч працівників інституту із керівниками закладів освіти безпосередньо в громадах. Так, на базі центру позашкілля «Сузір‘я» в Хусті відбулися зустрічі з освітянами Хустської, Драгівської, Вишківської та Горінчівської громад. Можливості надання освітніх послуг надзвичайно різноманітні (понад 1000 курсів). Цікаво, що інститут приїздить у конкретний заклад, вивчає його сильні й слабкі сторони, допомагає вибудувати дієву стратегію розвитку освіти закладу (а не просто, щоб документ «висів» на сайті школи). Також фахівці проводять навчання з колективом школи щодо якості освіти - такі незалежні експерти без контексту перевірки й покарання справді роблять заклад кращим. Інститут проводить щотижнево юридичні консультації для керівників закладів освіти. Важливий практичний аспект - вивчення та роз‘яснення всіх нових документів МОН. Сьогодні таку консультацію щодо освітніх питань у воєнний час отримали керівники шкіл та дитсадків. Актуальними є питання дистанційного навчання та  дистанційної школи, розробки стратегії розвитку освіти, навчальних планів; ішлося і про вибір модельних програм та створення навчальних програм. А на завершення - невеликий психологічний тренінг про те, як діяти в екстремальній ситуації. Відповіді на запитання та особисті консультації протягом дня можна було отримати від представників департаменту освіти Закарпатської державної (військової) адміністрації Адріани Лукач та Алли Петрів. Підсумувала управлінські студії Мар'яна Марусинець, директор департаменту освіти, науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, висловивши подяку всім присутнім за працю та наголосивши на надважливій ролі освітян під час війни, адже заклади освіти зараз і навчають дітей, і служать прихистком для вимушено переміщених. Сьогоднішні управлінські студії обов‘язково матимуть продовження - ми накреслили план активної співпраці на серпень. Хоч зараз планувати потрібно обережно. Від імені освітян Хустської громади та Хустщини дозволю собі висловловити щиру подяку за такі потрібні у всіх сенсах управлінські студії департаменту освіти, науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА та Донецькому ІППО. *** …Шляхи Господні незбагненні. У 2015-му на конкурсі «Учитель року» в Миколаєві познайомилася з колегою  Світлана Гарна??. А зараз Світлана працює в ДІППО - і ми вже обмірковуємо один цікавий проєкт??

Організація освітнього процесу під час воєнного стану

Дата створення: 14:57 08.04.2022

06 квітня 2022 року КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Хустської міської ради» запросив заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів закладів освіти Хустської ТГ приєднатись до вебінару «Організація освітнього процесу під час воєнного стану».  Координаторами заходу були: Людмила Булак, консультант Центру, Юлія Шеверя, психолог ЦПРПП, та Світлана Косик, головний спеціаліст управління освіти Хустської міської ради. Під час онлайн-заходу педагоги мали можливість почути фахову думку та висловити власне бачення того, як краще здійснювати виховний процес під час війни. Людмила Булак ознайомила присутніх із сучасними освітніми конкурсами та іграми, які допоможуть розвинути в учнів інтелектуальні здібності. Світлана Косик звернула увагу на гурткову роботу та патріотичне виховання, яке відіграє важливу роль у становленні молодого покоління. Юлія Шеверя порадила, як подбати про себе під час війни та про педагогічний супровід учнів в умовах воєнного стану. Сподіваємось, що наступна зустріч проходитиме в офлайн режимі. Мирного всім неба! Слава Україні! Героям Слава!

Нарада з керівниками закладів загальної середньої освіти

Дата створення: 15:58 07.04.2022

Нарада з керівниками закладів загальної середньої освіти

Атестація педагогічних працівників закладів освіти Хустської міської територіальної громади

Дата створення: 11:08 06.04.2022

Атестація педагогічних працівників закладів освіти Хустської міської територіальної громади

Онлайн-зустріч психолога ЦПРПП

Дата створення: 14:14 28.03.2022

25 березня 2022 року відбулася онлайн-зустріч психолога ЦПРПП Хустської міської ради Юлії Шевері з  фахівцями психологічної служби закладів освіти Хустської МТГ. До проведення заходу також долучилася головний спеціаліст управління освіти, релігій та у справах національностей Оксана Пригара. Ключові питання зустрічі: - Основні напрями роботи фахівців психологічної служби , використання перевірених джерел та інформаційних ресурсів, надання консультативної допомоги внутрішньо переміщеним особам -  головний спеціаліст Управління освіти, релігій та у справах національностей Оксана ПРИГАРА.   - Наповнюваність сторінок психолога на сайтах закладів освіти, організацію дистанційної роботи фахівцями психологічної служби, функції практичного психолога у воєнний час, методичне забезпечення та важливість самоосвіти для роботи з особами переміщеними з зони бойових дій нашої держави – психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Юлія ШЕВЕРЯ. Досвідом роботи у міжатестаційний період поділилися фахівці психологічної служби, які у цьому році атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»: - Шутко Марія Петрівна, практичний психолог Боронявського ЗЗСО - Тодавчич Світлана Олександрівна, практичний психолог Рокосівського ЗЗСО - Русанюк Тетяна Михайлівна, соціальний педагог Нанківського ЗЗСО.