Управління освіти, релігій та у справах національностей
Виконавчого комітету Хустської міської ради

80-ті роковини трагедії Бабиного Яру

80-ті роковини трагедії Бабиного Яру

29–30 вересня Україна вшановує Дні пам’яті жертв трагедії та продовжує осмислювати страшні сторінки нашої історії. Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27 вересня відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29 – 30 вересня, тривалість – щонайменше до кінця жовтня 1941 р. За цей час загинуло 33 771 особа. До кінця вересня 1943 р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і захоронень.

З метою вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту в Україні  27 вересня 2021 р. на базі комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Хустської міської ради» було проведено педагогічну конференцію «Урок Голокосту», у якій взяли участь учителі історії закладів освіти Хустської ТГ. До роботи конференції долучився голова релігійної громади іудейської церкви м. Хуста Кац Володимир, який розповів про події того часу, про те, як вони торкнулися його родини і громади.

Олена Алексик, учителька історії Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 1 ім. А. Волошина, керівник музею історії школи розповіла учасникам конференції про здобуття освіти євреями в місті Хуст та про освітні заклади першої половини ХХ ст., в яких вони могли цю освіту здобути.

Віта Коломієць, учителька історії Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4 розповіла присутнім про українців-праведників світу, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв.

Традиційною хвилиною мовчання учасники конференції вшанували пам'ять жертв Голокосту в Україні.

 

 « повернутися до списку новин