Управління освіти, релігій та у справах національностей
Виконавчого комітету Хустської міської ради

Професія вихователя дитячого садка - професія для справжніх романтиків

Професія вихователя дитячого садка - професія для справжніх романтиків

Коли сонце ще всміхається айстрами, а жовтолист уже поспішає змінити вересень у календарі, Україна складає шану людям, чия професія – робити щасливим дитинство.

Дитинство – прекрасна пора. Скільки розваг навколо і пригод, а найбільшою проблемою є вибір між цукеркою чи морозивом, прогулянкою чи переглядом мультфільмів. Розпорядок дня у кожного свій: хтось виховується вдома, поряд з батьками чи бабусею й дідусем, а хтось вирушає до дитячого садочка, де багато іграшок, нові друзі й перші вихователі.

Дошкільний вік – особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, коли формується її особистість та світогляд. Благополучне дитинство і подальша доля кожної дитини залежить, у тому числі, і від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до її внутрішнього світу. З допомогою своїх вихователів дошкільники пізнають секрети навколишнього світу, вчаться любити і берегти свою Батьківщину.

Вихователі та няні — це ж просто неймовірні люди! Спробуйте-но впоратися з десятком голосистих карапузів, знайти до кожного з них підхід, заспокоїти тих, хто плаче, похвалити тих, хто сам переодягнувся, переодягнути тих, хто сьогодні без настрою, вивести на прогулянку, погодувати, спати вкласти. А заняття: ліплення, аплікація, малювання, а свята: пісні, танці та вірші! І так щоденно.

Вони, без перебільшення, СУПЕРЛЮДИ !

О вихователь! Ти даруєш світло,

Ти вчиш любові, мудрості і доброти,

Щоб у малих серденьках було завжди літо

Без смутку, прикрості і самоти.

Вихователь - дивовижна професія. Ще один її плюс в тому, що вона дає можливість заглянути в країну дитинства, у світ дитини. І хоч "всі ми родом з дитинства”, але ми дуже швидко забуваємо цей чарівний світ, не розуміючи навіть власних дітей. Дитячий світ набагато цікавіший, безмежніший і багатший, ніж світ дорослого. Завдання вихователя - не зруйнувати цю дитячу ілюзорність, а влитися в неї, тобто вихователь повинен розмовляти з дітьми на одній мові, розуміти їх.

Це щасливі люди. Вони цінують щастя інших більше свого матеріального благополуччя. Безсумнівно, професія вихователя дитячого садка - професія для справжніх романтиків! Вона не дуже користується популярністю серед сучасної молоді. Адже праця вихователя нелегка та відповідальна, а зарплата дуже маленька. Однак це представники щасливоі професії, які викликають у оточуючих людей захват. Медсестра уособлює милосердя, перша вчителька - найсвітліший спогад, а вихователька дитячого садка - доброту й увагу, другу маму. Коли пересічна людина починає опановувати ази дошкільної премудрості, вона дивується, як багато потрібно для роботи з дітьми, яка це зовсім непроста справа. Справді, хто не зуміє доглянути за дитиною, нагодувати, погуляти, казку почитати, по голівці погладити. Виявляється, цього мало. Крім знань і умінь потрібно зуміти закохувати в себе дітей. А вже потім, коли зав'яжеться "роман", починається справжня робота ...

Щасливий той вихователь, який обрав професію за покликом душі.

Таке покликання Вам долею дано

З любов'ю серце дітям віддавати

Цей шлях життєвий обрано давно,

Професія чудовавихователь

Тож, шановні представники великої родини справжніх романтиків та супер-людей Хустської міської територіальної громади, яка нараховує 823 працівників, з яких 774 – жінки, 357 жінок – педагогічних працівників, щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем вихователя та усіх працівників дошкільної освіти, нехай у ваших серцях множиться любов, у діях завжди буде мудрість і поміркованість, у родинах панує розуміння, в оселях – затишок і добробут, а в душі ніколи не згасає захопленість своєю професією. Нехай душевна теплота, якою ви зігріваєте своїх вихованців, повернеться до вас успіхами, удачами і справдженими мріями!

Міцного здоров’я вам, щастя, належної оцінки за вашу невтомну працю з боку уряду, задоволення від позитивних здобутків ваших гомінких та жвавих вихованців, відчуття вдячності за ваш почесний труд від батьківської громадськості та суспільства вцілому.

Начальник управління освіти, релігій та у

 справах національностей виконавчого комітету

 Хустської міської ради

Олеся КАЛИНИЧ« повернутися до списку новин