Ось і добігає кінця 2017-2018 навчальний рік, для когось із учнів він черговий, а для когось – останній шкільний. Саме для тих учнів, які завершують навчання в закладах загальної середньої освіти та гуртках Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 8 травня 2018 року проведено «Вручення свідоцтв про позашкільну освіту випускникам гуртків ХРЦНТТУМ Хустської РДА».

Основна Мета видачі свідоцтв про позашкільну освіту відбір обдарованих дітей, які мали певні здобутки під час навчання в гуртках науково-технічного, художньо-естетичного та дослідницько-експериментального напрямків, проявили себе як обдарована особистість, отримали певні знання і вміють їх використовувати на практиці (у виготовленні експонатів, проведенні наукових досліджень та ін..).

Свідоцтва про позашкільну освіту документ державного зразка видається вихованцям гуртків згідно «Положення про порядок отримання свідоцтв про позашкільну освіту в Хустській районній філії ЗакМАН» та «Положення про порядок отримання свідоцтв про позашкільну освіту в Хустському районному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді». Право на отримання свідоцтв про позашкільну освіту ХРЦНТТУМ Хустської РДА мають:

• учні 11-х класів, які є дійсними членами Хустської районної філії Закарпатського територіального відділення МАН; навчалися в гуртках дослідницько-експериментального напряму не менше одного року; брали участь у І (районному) та ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт протягом навчання в гуртках МАН; здобули відповідні знання, практичні навички і вміння;
  • учні 9, 11-х класів загальноосвітніх закладів району, які є гуртківцями ХРЦНТТУМ Хустської РДА; навчалися в гуртках художньо-естетичного та науково-технічного напряму не менше 3-ох років; здобули відповідні знання, практичні навички і вміння; брали активну участь та займали призові місця в районних, обласних та Всеукраїнських масових заходах, змаганнях, виставках, конкурсах.

Цього навчального року гуртківці, які завершили навчання в установі досягли вагомих результатів на Всеукраїнських та обласних масових заходах. І вперше за час існування Хустської районної філії Малої академії наук України учень Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст. Фречка Валентин став багаторазовим переможцем у Міжнародних конкурсах. Фречка Валентин – гуртківець Хустської районної філії ЗакМАН, учень 11 класу Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст., займався у секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» (кер. Сабадош О. О.) 4 роки. Під час навчання в гуртку він розробив науковий проект «Технологія виготовлення паперу з опалого листя» із яким став відомим на весь світ. У фіналі Всеукраїнського науково-технічного конкурсу «Intel-Еко Україна 2018» в м. Києві він став переможцем супер-фіналу. За свою перемогу отримав путівку на Міжнародний конкурс наукових та інженерних проектів Intel ISEF – GENIUS Olympiad 2018, що відбудеться у червні в місті Освего, Нью-Йорк, США. Зі своїм дослідницьким проектом Фречка В. виступив також і на Міжнародній олімпіаді з екології в м. Найробі (Кенія, 04-11 квітня), де виборов Гран-прі та І-ше місце. Презентацію своїх наукових пошуковувань юний дослідник почав ще минулого навчального року, а в листопаді 2017 року представив його на VIII Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», де став переможцем, здобувши диплом І ступеня в номінації «Екологія та ресурсозбереження». На Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій «I-Fest» Валентин представляв Україну в Тунісі (16-20 березня 2018), де за свої інноваційні дослідження одержав знову І-ше місце. А в Сербії Фречка В. виборов срібну нагороду на XXV Міжнародній конференції молодих вчених ICYS-2018, що проходила в кінці квітня 2018 року.

Вихованці позашкільного навчального закладу всебічно розвинуті особистості, адже вони не один рік відвідують заняття в гуртках установи і тим самим удосконалюють свої навички та вміння.

З року в рік певна кількість гуртківців виконують умови Положення про отримання свідоцтв про позашкільну освіту. Завершуючи навчання в установі, отримують відповідний документ. Цього навчального року серед них можна виділити гуртківців науково-технічної творчості: Гангура Петра, Бошка Володимира та Юська Владіслава (учнів 11 кл. Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ст.), які неодноразово ставали переможцями та призерами Всеукраїнських виставок-конкурсів з Автомоделювання. Гуртківців МАН: Комар Ірину, Тодавчич Лідію та Фонтош Валерію (уч. 11 кл. Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст.); Бонь Оксану (уч. 11 кл. Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.); Орос Єкатерину та Плиску Тетяну (уч. 11 кл. Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст.); Філіпа Віталія (уч. 11 кл. Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.).

На святі «Вручення свідоцтв про позашкільну освіту» ХРЦНТТУМ Хустської РДА з вітальним словом виступила в. о. заступника директора Булак Л. М. Із словами подяки за якісне навчання в гуртках виступили Сабадош О.О. та Поган М.П. Своїми досягненнями у Міжнародних конкурсах поділився Фречка В.

Директор закладу Станкович І .М. вручив випускникам свідоцтва про позашкільну освіту і побажав їм успіхів на життєвому шляху.

Свято завершилося спільною фотографією на згадку.

в. о. заст. директора

Л. М. Булак