"ВІЧ-НА-ВІЧ З ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ"

/за матеріалами сайту Малої академії наук України http://man.gov.ua/ua/news/academy_news /

22 лютого у Києві відбулася урочиста зустріч Президента України Петра Порошенка з молодими вченими і учнями Малої академії наук України. Серед її учасників – переможці та призери міжнародних та Всеукраїнських інтелектуальних змагань.

У рамках зустрічі була проведена виставка науково-технічних розробок юних винахідників та презентація науково-дослідницьких робіт школярів. МАНівці продемонстрували Президенту та міністру освіти і науки України Лілії Гриневич 9 науково-дослідницьких проектів.

Серед запрошених – наш МАНівець, одинадцятикласник Сокирницької ЗОШ І–ІІІ ступенів Закарпатської області Валентин Фречка /на фото-другий зліва/, який вже представляв свою розробку на різних міжнародних освітянських заходах в Україні, Тунісі, Сербії і США, де викликав зацікавленість фахівців.

– На цьому заході я представляю свій проект у галузі екологічної інженерії, тема якого – інноваційна технологія виготовлення паперу з опалого листя. У своїй роботі пропоную екологічно чистий метод переробки опалого листя на папір. Технологія є достатньо дешевою для використання, із подальшим відновлюванням цього ресурсу. З нього можна виготовляти газетний чи пакувальний крафт-папір, а також туалетний і гідроізоляційний папір, залежно від технології переробки сировини, – поділився своїми напрацюваннями хлопець.

Звертаючись до учнів МАН, Петро Порошенко нагадав, що абсолютна більшість сучасних українських учених починала свій науковий шлях ще в середній школі. А сьогодні юні дослідники й винахідники мають ще більше можливостей для самореалізації і творчого зростання.

– Я дуже пишаюся тим, що зараз є абсолютно інші умови, коли інтелектуальний світ відкритий для української молоді, – зауважив Президент.

В черговий раз вітаємо Валентина з науковим досягненням, бажаємо сил, здоров’я і наснаги – не здавати підкорених вершин, не зупинятися на досягнутому, нарощувати темпи, поглиблювати знання і принести в скарбничку Хустської районної філії Малої академії наук подвоєний арсенал звитяг.

Колективне фото з Президентом – на згадку про зустріч.

Станкович І.М., педагогічний організатор Хустської районної філіії ЗакМАН,

директор ХРЦНТТУМ Хустської РДА