ВИСТАВКА-КОНКУРС «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!»

У виставкових залах Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області з 12 березня 2018 року проходить районний етап IV Обласного фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» – 2018. Цей захід має на меті відродити та зберегти українські народні традиції щодо виготовлення писанок та великодніх атрибутів.

Загальноосвітні заклади середньої освіти району представили на виставку атрибути Великоднього свята за такими видами декоративно-ужиткового мистецтва:

•  «Писанка» (традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), «Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка», «Крапанка», прикрашена бісером, соломкою, виготовлена з глини, вишиті стрічками та нитками, дерев’яна різьблена писанка, виготовлені у техніці «Канзаші», «Декупаж», «Пап’є маше» та ін.);
  • «Великодній рушник» (представлені різні техніки виконання);
  • «Атрибути Великодня» (різні стилізовані декорації фольклорного характеру, що відтворюють пасхальні звичаї і традиції).

Усі писанки та Великодні композиції, що виконані власними руками вихованців загальноосвітніх закладів середньої освіти району, виготовлені з різного матеріалу, та однакових серед них немає – кожній притаманний свій декоративний образ.

З найкращих учнівських експонатів від Хустського району буде оформлена Великодня композиція, яка представлятиметься 29 березня 2018 року на IV обласному фестивалі конкурсі «Воскресни, писанко!» (м. Ужгород пл. Народна,4).

Адміністрація ХРЦНТТУМ Хустської РДА запрошує всіх бажаючих відвідати районну виставку-конкурс «Воскресни, писанко!» (м. Хуст, вул. Пірогова, 12, тел. 4-42-87) та отримати неймовірну естетичну насолоду від робіт учнівських колективів Хустського району.

ХРЦНТТУМ Хустської РДА