Управління освіти, релігій та у справах національностей
Виконавчого комітету Хустської міської ради

Новини

Вебінар для професійної спільноти вчителів художньо-естетичного циклу

Дата створення: 14:33 23.02.2022

22 лютого 2022 року консультантом  ЦПРПП Хустської міської ради Матей М.І. було організовано  вебінар для професійної спільноти  вчителів художньо-естетичного циклу Хустської МТГ .  Метою вебінару на тему  "Виховання духовно-моральних цінностей на уроках мистецтва в НУШ " було довести, що викладання  предметів художньо-естетичного циклу у ЗЗСО – це могутній засіб виховання  та розвитку особистості школяра.   У організації вебінару взяли участь : Мішко Л.І.,заслужений вчитель України, учитель музики Хустського ЗЗСО І-ІІІ ст. №3; Фенюк М.С. учитель Хустського ЗЗСО І-ІІІ ст..№5, фіналіст ІІ етапу конкурсу «Учитель року -2020»; Тернинко М. В.,вчитель образотворчого мистецтва Рокосівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Педагогічні  працівники  поділилися своїм досвідом роботи, приділивши особливу увагу питанням використання різних форм і методів  під час уроків та в позаурочний час . Учасники вебінару ще раз довели, що для кожної освіченої людини  абсолютною істиною є духовність, яка сприяє  формуванню внутрішнього світу людини.

Наша сила — в єдності!

Дата створення: 15:54 18.02.2022

Наша сила — в єдності! Учні 4-В класу долучилися до  онлайн - флешмобу "Долоньки миру" Цінуймо свободу, відстоюймо своє, любімо Україну. Мир та справедливість неодмінно переможуть, адже ми разом! Україна єдина!

Особливості підготовки до ЗНО з математики – 2022. Лайфхаки, або як навчити учнів правильно читати завдання ЗНО

Дата створення: 15:53 18.02.2022

16-17 лютого пройшов ряд онлайн-зустрічей для вчителів математики з 19 шкіл Хустської МТГ. У ході вебінарів «Особливості підготовки до ЗНО з математики – 2022. Лайфхаки, або як навчити учнів правильно читати завдання ЗНО», організованих консультантом Центру Світланою Теличко, було розглянуто такі питання: програма ЗНО та її невідповідності зі шкільною програмою математики; загальні характеристики сертифікаційних робіт з математики ДПА та ЗНО; критерії оцінювання сертифікаційної роботи ЗНО з математики (завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю); особливості підготовки учнів до складання ДПА з математики у форматі ЗНО. Учасники вебінарів провели розбір завдань демоверсії ЗНО-2022 та завдань ЗНО-2021. У ході обговорення було виокремлено певні змістові лінії завдань, які потребують більш точкових опрацювань з учнями при підготовці до ЗНО з математики. Заплановано створення бібліотеки (збірника) прикладних задач з математики у форматі ЗНО, які допоможуть учням покращити навики розв’язування задач ЗНО практичного змісту У ході наступних тренінгів заплановано обмін досвідом та математичними лайфхаками, тому учасники вебінарів вибрали для себе певні домашні завдання з теми... До наступних зустрічей (з надією на офлайн)!

Акція "Ангели пам'яті"

Дата створення: 15:52 18.02.2022

У рамках вшанування вічної світлої пам'яті жертв героїчних подій лютого 2014 року в Хустській ЗОШ N 2 учнівським парламентом та адміністрацією проведена акція "Ангели пам'яті". Також класними керівниками проведені години спілкування "Слава Небесній Сотні", "Вічна пам'ять Героям України", "Герої не вмирають".

Використання освітніх платформ та КТ на уроках зарубіжної літератури під час дистанційного навчання

Дата створення: 15:58 17.02.2022

Досвідом «Використання освітніх платформ та КТ на уроках зарубіжної літератури під час дистанційного навчання» ділилися вчителі зарубіжної літератури Хустської МТГ 15 лютого 2022 року під час вебінару, який координувала Людмила Булак, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хустської міської ради. Пузеняк Марія Іванівна, учитель Стеблівського ЗЗСО І-ІІІ ст., познайомила колег із методикою свторення буктрейлерів, перегляд яких спонукає юних читачів до прочитання творів. Попадинець Оксана Йосипівна, учитель Боронявського ЗЗСО І-ІІІ ст., вказала на переваги та недоліки дистанційного навчання. Також Оксана Йосипівна поділилася з колегами досвідом роботи на освітніх платформах та в програмах, якими активно користується не тільки під час дистанційного навчання. Габорець Марія Федорівна, учитель Олександрівського ЗЗСО І-ІІІ ст., презентувала свої педагогічні «перлинки», які допомагають цікаво провести урок та підсумувати вивчений матеріал. У кінці зустрічі учителі зарубіжної літератури, під керівництвом голови професійної спільноти Грички Наталії Іванівни, обговорили особливості навчальних програм та підручників для 5 класів НУШ.

Вебіар для керівників гуртків Хустської МТГ

Дата створення: 15:56 17.02.2022

16 лютого 2022 року Людмила Булак, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хустської міської ради, провела вебіар для керівників гуртків Хустської МТГ «Застосування технологій дистанційного навчання під час проведення гурткових занять». Консультант ознайомила присутніх із нормативними документами та методичними рекомендаціями МОН, які регулюють організацію дистанційного навчання в гуртках. Людмила Булак ознайомила присутніх із освітніми платформами та сайтами Державних центрів позашкільної освіти, де можна побачити приклади занять і майстер-класи, які можна використати під час гурткових занять у період дистанційного навчання. Також вона наголосила на важливості дотримання санітарних вимог щодо тривалості безперервної роботи під час використання технічних засобів. Власним досвідом роботи із колегами поділилася Поган Марія Петрівна, яка майстерно продемонструвала хід проведення гурткових занять у період карантину та ознайомила присутніх із сучасними платформами, що допомагають їй працювати навіть в умовах карантину. Доповідачами на вебінарі також виступили Кострець Ганна, Буковецька Наталія та Баняс Ірина – керівники гуртків КЗПО «ЦДЮТ «Сузір’я». Вони озвучили спільноті проблемні питання, з якими стикаються керівники гуртків під час організації навчання в дистанційному режимі. Долучився до дискусії Бора Роман Тарасович, керівник гуртків Рокосівського ЗЗСО І-ІІІ ст., який розповів колегам про успішну організацію роботи гуртка спортивного напрямку в умовах карантину. Його підтримала Тетяна Заяць, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, яка розповіла колегам, що на занятті гуртка власним прикладом показує учням хід виконання різних виробів, знімаючи все на відео у телефоні, таким чином завжди отримує зворотний зв’язок від вихованців. Підсумовуючи зустріч, Людмила Булак наголосила, що кожен керівник гуртка повинен вміло та коректно користуватися сучасними технологіями навчання, бо це вимога часу! Також зауважила, що мовою навчання у всіх закладах освіти є державна – українська, а Росія офіційно визнана країною-агресором, й освітянам неприпустимо відправляти гуртківцям відео-пояснення із російськомовним контентом!!! Якщо під час асинхронного режиму, керівник гуртка не може знайти відповідне відеопояснення до теми заняття, то краще власним прикладом показати вихованцям хід виконання того чи іншого виробу або малюнка.

Онлайн-зустріч з учителями географії шкіл Хустської МТГ

Дата створення: 11:54 17.02.2022

В умовах стрімкого суспільного поступу освітня галузь  має розвиватися випереджальними темпами. Особливої актуальності набуває питання мотивації до навчання географії учнів, які обрали цей предмет для складання ДПА  у форматі зовнішнього незалежного оцінювання. 15 та 16 лютого консультантом Центру Іриною Плешинець спільно з учителем географії Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 Мар’яною Миколаївною Перчі проведено онлайн-зустріч з учителями географії шкіл Хустської МТГ., під час якої було проаналізовано програму ЗНО.  Мар’яна Миколаївна поділилася досвідом роботи з учнями, зупинившись на таких важливих питаннях: - організація та контроль самопідготовки учнів до ЗНО з географії (Інтернет-ресурси на допомогу учням); - урок –лекція: знання – розуміння - застосуваня; - використання BYOD-технології на уроках географії; - формування ключових компетентностей учнів за допомогою сучасних ґаджетів; - створення чек-листів та їх практичне використання на уроках. У ході наступних тренінгів планується активний обмін  досвідом, тому учасники вебінару отримали домашнє завдання...

Заключна онлайн-зустріч першого тренінгового блоку з теми " Програма ЗНО та шкільні програми з української мови: порівнюємо, аналізуємо, робимо висновки"

Дата створення: 11:31 17.02.2022

16 лютого 2022 року Світлана Луканець, директор ЦПРПП Хустської міської ради провела заключну онлайн-зустріч першого тренінгового блоку з теми " Програма ЗНО та шкільні програми з української мови: порівнюємо, аналізуємо, робимо висновки" зі вчителями української мови та літератури закладів освіти Хустської МТГ. Бонусом для учасників вебінару стала зустріч з авторкою підручника для 5 класу з української літератури, заслужененим учителем України Олесею  Калинич Олеся Калинич. Дякуємо за презентацію, Олесю Василівно.