Управління освіти, релігій та у справах національностей
Виконавчого комітету Хустської міської ради

КПДІ

Дата створення: 16:19 27.01.2022

Протидія булінгу у закладах освіти

Дата створення: 14:59 26.01.2022

У рамках просвітницької кампанії з протидії булінгу у закладах освіти Хустської міської територіальної громади 26 січня 2022 року управлінням освіти, релігій та у справах національностей (головний спеціаліст управління Пригара О.В. Оксана Пригара ) у співпраці з Центром професійного розвитку педагогічних працівників ( психолог Шеверя Ю.Ю. Юля Шеверя) проведено виїзний тренінговий семінар " Профілактика булінгу в закладі освіти" для педагогів Копашневського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Основну увагу було приділено таким питанням:   * Як створити сприятливий мікроклімат у дитячому колективі? *  Як створити безпечний освітній простір у закладі освіти? *  Як виховувати толерантне суспільство? *  Як протидіяти булінгу? У ході зустрічі педагоги змогли отримати фахові відповіді на запитання, обговорити психолого-педагогічні ситуації, що виникають під час освітнього процесу.

Дата створення: 09:36 26.01.2022

Разом ми сила! День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави тільки в єдності українських земель . Саме тому в переддень цього знаменного дня 21 січня Центром професійного розвитку педагогічних працівників було організовано та проведено вебінар для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти, приурочений до дня Соборності України. У ході вебінару вчителі Боронявського ЗЗСО І-ІІІ ст. Клованич М.Г. та Стеблівського ЗЗСО І-ІІІ ст. поділилися досвідом викладання цієї теми в 10 класах на уроках історії. Модератор вебінару: консультант Центру Ірина Плешинець

Дата створення: 14:17 25.01.2022

Створення безпечного навчального середовища, забезпечення прав, свобод, інтересів дітей, алгоритм розвивальної, корекційної, профілактичної роботи та функції психологічної служби закладу освіти у попередженні булінгу - ключові аспекти вебінару «Роль практичного психолога і соціального педагога закладу освіти у протидії булінгу», проведеного 24.01.2022 психологом центру Юлією Шеверею

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

Дата створення: 16:16 21.01.2022

У переддень Соборності України, 21 січня, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти щиро вітав учасників ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, у якому взяли участь 88 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області. Після ознайомлення із ходом проведення олімпіади, учні приступили до виконання завдань з історії України та всеукраїнської історії від найдавніших часів до сьогодення. Тож бажаємо творчій молоді успіхів у нелегких олімпіадних випробуваннях.

Дата створення: 16:14 21.01.2022

22 січня - День Соборності України. Це свято символізує не тільки єдність українських земель, а й єднання сили та духу народу. Учні 4-А класу Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені А.Волошина  (учителі Грицюк Вікторія Михайлівна, Бобер Ольга Ярославівна, Сура Альона Юріївна)ознайомились з історією започаткування свята, виконували різноманітні інтерактивні завдання, малювали плакати. Школярі проявили творчість, кмітливість, креативність, патріотизм. В єдності наша сила!

Підготовка до ЗНО-2022

Дата створення: 14:24 19.01.2022

Спільна онлайн-нарада департаменту освіти й науки Закарпатської ОДА та начальниками управлінь, відділів освіти

Дата створення: 14:20 19.01.2022

17 січня відбулася спільна онлайн-нарада департаменту освіти й науки Закарпатської  ОДА та начальниками управлінь, відділів освіти всіх 64 громад Закарпаття. Головне питання - навчання учнів та шляхи подолання «кризи ЗНО». Я була запрошена і як учитель, і як керівник, щоб поділитися кроками, які здійснюємо в громаді, щоб наші учні могли в майбутньому навчатися за державний кошт у ЗВО, успішно склавши ЗНО. ЗНО - теж оцінка. Зрозуміло, що її рівень залежить і від соціальних умов, і від особистих орієнтирів, і від мотивації учня, і від фаховості вчителя, і від адміністрації. Від адміністрації також залежить рівень підготовки до ЗНО: у 10 чи 11 класі варто вводити факультатив з астрономії чи, може, усе-таки з математики (біології, хімії…)? присутність учителя на уроці і якість проведення уроку - не одне й те ж; профільне навчання: не може бути такого, щоб учні, наприклад, профільного класу, де 4 години української мови і 4 літератури, не могли достойно скласти ЗНО з української мови;  «добровільна»  реорганізація: якщо учні не вмотивовані складати ЗНО й продовжувати навчання в ЗВО, для чого тоді утримувати 10-11 класи, якщо за потребами й інтересами достатньо гімназії (9 кл.)? Дуже багато сьогодні озвучено пропозицій. Наразі працюємо за всіма напрямками - предметами, які є серед іспитів ЗНО. Про заплановані конкретні заходи - згодом.

Відпочинок у філії "Арніка" триває

Дата створення: 10:54 17.01.2022

Сьогодні вихованці "Арніки" відвідали "Старе село" у Колочаві-перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті, а також Реабілітаційний центр бурого ведмедя. Діти повернулись сповнені  позитивних вражень та емоцій. Вони дізналися багато цікавого та нового про свій рідний край.