A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради
Виконавчого комітету Хустської міської ради

З днем психолога !

Дата: 23.04.2023 16:12
Кількість переглядів: 43

Фото без опису

Відповідальність. Ми самі творимо наші почуття. Коли звинувачуємо когось у чомусь, виправдовуємося насамперед за свої почуття. Звинувачуючи інших, переймаємо роль жертви, переконуючи себе в тому, що страждаємо не з власної провини. Отже, не ми керуємо власним життя. Недарма кажуть, що переможці беруть на себе відповідальність. Переможені перекладають провину на інших.

Щастя. Ніхто нікого не зобов'язаний робити щасливим. Щастя -  внутрішня праця. Не можна наділяти когось владою робити щасливим наше життя. Та й нам навряд чи захочеться бути відповідальними за чуже щастя.

Звинувачення. Як приємно заявляти: "Ти помиляєшся, а я маю рацію!" Справді, часом життя підкидає ситуації, коли в негараздах винні точно не ми. Проте звичка звинувачувати когось - свідомо відводити собі роль жертви, безпомічної та безпорадної, яка не спроможна розв'язати проблему. Як позбавитися цієї емоції? Досить просто: спробуйте не просто звинувачувати, а відразу пропонувати конкретний план дій вирішення проблеми. Хоча якби кожен так зробив, то, наприклад, у фейсбуці коментаторів значно б поменшало...

Інтуїція. Наші розум та тіло постійно збирають інформацію про світ. Коли з'являється сильне почуття щодо чогось чи когось, розум вмикає наші минулі знання й досвід і згадує конкретний комплекс обставин. Розум зі швидкістю блискавки реагує, щоб попередити нас, що тут треба зупинитись, а тут, навпаки, рухатись уперед. Інтуїція виключає осмислення причинно-наслідкового зв'язку, вона відразу перестрибує до висновку.

Стрес. Напевно, кожен хоч раз у житті відчував непомірний розумовий чи емоційний тиск. Зараз успіху досягають не наймудріші, і не найсильніші, і не найбільш працьовиті. Успішними стають люди, які швидко реагують на зміни й легко відновлюються після стресу. Як уникнути стресу? Порада проста: пригальмуйте й викресліть 20% запланованого до обов'язкового виконання. Ідеальним був би відпочинок. 

Жаль і минуле. Помилки минулого - уроки. Вивчіть їх. Минуле - прекрасне місце для того, щоб побудувати в ньому в'язницю. Генрі Девід Торо, американський письменник, філософ радить:  "Ніколи не озирайтеся, якщо не плануєте йти у тому напрямку".

Ці факти про емоції - до порівняно нової дати. Сьогодні Всеукраїнський день психолога (до речі, міжнародного дня немає) - свято, тісно пов'язане з освітою: психологи працюють у школах, у дитсадках. Та й кожен учитель мусить бути й психологом також. Психологи - фахівці, які працюють із невидимим: емоціями, свідомим і підсвідомим. Від їхньої майстерності залежить здоров'я багатьох. Тож Перемоги, миру, добра і здоров'я і психологам, і тим, хто до них звертається.

Олеся Калинич, начальник управління освіти, релігій та у справах національностей.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень