Засідання професійної спільноти музичних керівників
12 квітня 2024 року, в рамках річного плану роботи професійної спільноти музичних керівників, відбулося чергове засідання. Тема зустрічі - "Нетрадиційні види театру в естетичному розвитку дошкільнят".
Театралізована діяльність дає прекрасні можливості для розвитку здібностей до творчості. У розмаїтті засобів впливу на формування особистості дитини дошкільного віку важливе місце посідає театр та його різновиди. Це особливий, синтетичний вид мистецтва, який органічно поєднує в собі художнє слово, музику, драматичну дію, поетику, живопис та літературу. Допомагає дитині глибше пізнати себе, внутрішній світ, спонукає її до самовдосконалення, викликаючи естетичні почуття.
На початку засідання, керівник професійної спільноти Мирослава Щадей, позитивно налаштувала педагогів на творчу співпрацю та провела музичне вітання.
На засіданні музичні керівники ознайомились з презентаціями досвіду роботи Кіш Марії та Оксентюк Людмили (Хустський ДНЗ (ясла-садок) №3 «Дзвіночок») на тему «Нетрадиційні види театру». Педагоги ділились досвідом використання різних видів театру та застосування їх у практичній діяльності.
Бути педагогом – це означає креативно та творчо мислити та відтворювати це у своїй практичній діяльності. Педагоги мали чудову можливість взяти участь у захопливих віртуальних театральних заняттях. Фіцай Анжеліка з Рокосівського ЗДО представила музичну казку на фартушку "Пригоди ноток у Музичному королівстві" та музичний керівник Юрця Марія кульковий театр «Світ такий чудовий, бо різнокольоровий»."
Музичний керівник ДНЗ №6 «Ластівочка» Мішук Оксана презентувала показ нетрадиційного театру «Напередодні Великодня», де використала різні види театру. Музичний керівник ДНЗ №7 «Бджілка» Мелеш Вікторія поділилась з педагогами напрацюваннями нетрадиційного стаканчикового театру за казкою «Ріпка». Чепка Оксана, музичний керівник Стеблівського ЗДО, провела з педагогами театральне дійство, де кожен зумів проявити свої акторські вміння та відобразити героя за авторською казкою «У чарівному світі».
Після завершення віртуальних театральних занять учасники поділитися своїми враженнями та досвідом.
Підсумок засідання підвела Світлана Косик, головний спеціаліст управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради, зазначивши, що нетрадиційні види театралізованого дійства – це прояв творчого, креативного підходу щодо своєї педагогічної діяльності. У дітей, які залучені до театрального процесу підвищується творча активність, що сприяє естетичному та художньому розвитку особистості.