До уваги батьків, учнів та вчителів!
Дорослі, як би їм важко не було, відповідальні за дітей. На те ми й дорослі.
Не можуть батьки у вихованні дітей покладатися тільки на школу. Так само і вчителі - тільки на батьків. Якщо школи регулярно (але й цього не завжди достатньо) проводять бесіди, опитування, уживають превентивні заходи, то, на жаль, удома часто найкращим другом дитини стає гаджет і світ у ньому.
Дорослі мусять брати участь у житті дітей не лише матеріально, але й духовно.
Зараз, напевно, спілкування батьків і дітей справді стало великою розкішшю.
Але порожнечі не існує: на вільний час, самотність, відсторонення або навіть і на бажання легких грошей полюють злочинці. Це призводить до жахливих наслідків. Одними з таких стали трагічні події в Івано-Франківську.
———
Далі - зі сторінки Державної служби якості освіти
Минулоріч правоохоронці затримали понад 450 осіб, які за дорученням російських кураторів займалися підпалами в Україні. На наживку заробити «легких грошей» спокушалися й підлітки — учні та студенти. Тим паче, що російські спецслужби навмисно «полюють» саме на неповнолітніх в інтернеті.
Щоб запобігти біді, дорослим варто:
✅ обговорювати з дітьми питання про небезпеку вербування та наслідки вчинення злочинів
✅ цікавитись онлайн-активністю й колом інтернет-знайомств дітей
✅ контролювати дотримання комендантської години.
Важливо, щоб обговорення цієї теми відбувалося в закладах освіти. Теми кібергігієни та кібербезпеки доцільно інтегрувати в освітній процес так, щоб безпечна поведінка онлайн ставала звичкою кожної дитини. Такі питання можна розглядати, приміром, під час вивчення предметів інформатичної, технологічної, соціальної і здоров’язбережувальної чи громадянської та історичної освітніх галузей.
Діти мають знати, що знайомство в інтернеті може бути небезпечним, а співпраця з ворогом — коштувати свободи або й життя. Тому нових онлайн-знайомств ліпше уникати, а якщо вже так сталося — одразу розповідати дорослим.
Якщо ж отримано пропозицію вчинити диверсію, слід звернутися до правоохоронців:
📞 за номером 102 (поліція)
📲 через чат-бот «”Спали” ФСБшника» (http://t.me/spaly_fsb_bot)
💻 у формі зворотного зв’язку вебсайту кіберполіції (https://ticket.cyberpolice.gov.ua).
Дбаймо про безпеку дітей спільними зусиллями!
#UAразом
Світлина - ДСНС Франківщини