ЗНО
У Закарпатській області проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) організовує Івано-Франківський Регіональний Центр Оцінювання Якості Освіти (ІФРЦОЯО)
Відповідальна за проведення ЗНО/НМТ по територіальному округу м. Хуст (Хустська ОТГ, Драгівська ОТГ, Вишківська ОТГ, Горінчівська ОТГ)- Борка Вікторія Володимирівна
Основні нормативні документи:
Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10.01.2017 року № 25, зареєстрований МінЮсті України 27 січня 2017 року за №118/29986
Основне про національний мультипредметний тест
Міністерство освіти і науки затвердило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році. Нагадуємо, що через воєнні дії в Україні цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти, відповідно втратив чинність наказ, що регламентував проведення ЗНО.
Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).
НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин. Докладніше про зміст блоків НМТ – тут.
Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
Зазначимо, що після завершення виконання всіх завдань НМТ учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені у шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів у шкалу 100–200 подано у додатку 6 до Порядку. Так, аби отримати 100 балів, достатньо набрати хоча б по одному тестовому балу за виконання кожного блоку. Максимальна кількість балів за кожний блок (по 35 з української мови та історії України, 30 з математики) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, але й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.
Для чого потрібно ЗНО?
1. Для отримання результату (за шкалою 100-200 балів) для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти.
2. Оцінки (за шкалою 1-12 балів) із державної підсумкової освіти за курс повної загальної середньої освіти.
Категорії учасників ЗНО:
- особи, які мають отримати оцінки з ДПА (особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022 році).
- випускники минулих років.